بهداشت جنسی؛ بعد از نزدیکی چکار کنیم؟

بهداشت جنسی؛ بعد از نزدیکی چکار کنیم؟

رعایت بهداشت و اهمیت آن بعد از مقاربت٬ موضوعی است که در این متن به آن می پردازیم. یکی از بهترین مواقعی که میتوان از ایجاد عفونت جلوگیری کرد٬ بهداشت جنسی بعد از آمیزش است که با رعایت اصول اولیه بهداشت میتوان از بروز عفونت و انتقال آن جلوگیری کرد. در این مقاله می خوانید که باید بعد از نزدیکی چکار کنیم؟

 

بهداشت جنسی بعد از نزدیکی در یک نگاه کلی

۱- شست شوی ناحیه تناسلی
۲- عدم استفاده از دوش واژینال
۳- عدم استفاده از دستمال مرطوب
۴- تخلیه مثانه بعد از نزدیکی
۵- نوشیدن آب
۶- پوشیدن لباسهای آزاد
۷- شستن دستها
۸- درمان هرگونه عفونت قارچی
۹- انجام آزمایش خون
۱۰- نزدیکی زنان باردار‍
۱۱- استفاده از کاندوم حین آمیزش و نزدیکی
۱۲- استفاده از پروبیوتیک
۱۳- بهداشت جنسی مردان بعد از نزدیکی

health after sex - بهداشت جنسی؛ بعد از نزديكي چكار كنيم؟
بهداشت جنسی بعد از نزدیکی

جلوگیری از عفونت واژن بعد از رابطه

برای جلوگیری از عفونت بعد از نزدیکی باید بهداشت جنسی را رعایت کرد. در زیر تک تک موارد رو توضیح میدهیم:

۱- شستشوی واژن بعد از رابطه

یک شست و شوی ساده با آب حتی بدون شوینده، مردان و زنان را از ابتلا به عفونت محافظت میکند. این شستشو فقط باید نواحی اطراف ناحیه تناسلی باشد و با آب گرم بدون شوینده یا با شوینده های ملایم باشد.

البته کسانی که عفونت دارند یا کسانی که پوست حساسی دارند ممکن است شوینده ها باعث سوزش و خشک شدن بیش از حد پوست ناحیه شود.

۲- از دوش واژینال استفاده نکنید

بعضی بانوان گمان میکنند بعد از هر تماس جنسی باید داخل واژن خود را با آب یا دوش واژینال بشویند. ولی باید بدانید که علت عفونت بعد از نزدیکی می تواند استفاده از دوش واژینال باشد، زیرا شستشوی داخل واژن باعث از بین رفتن تعادل طبیعی باکتری های مفیدی میشود که از واژن شما محافظت میکنند.

برای جلوگیری از عفونت بعد از نزدیکی بهترین کار این است که اجازه بدهیم ترشحات طبیعی واژن٬ خودش داخل واژن را پاک کند. در ضمن به خاطر بسپارید که یک بوی ملایم در واژن نرمال است و ممکن است علامت عفونت نباشد.

۳- از دستمال مرطوب استفاده نکنید

بعضی از شرکتهای دارویی ممکن است ادعا کنند استفاده از دستمال مرطوب برای واژن و یا کرم ها و اسپری ها میتواند نواحی ژنیتالیای شما را تازه و خوشبو نگه دارد.

اما در نظر داشته باشد که بعضی از این محصولات از صابونها، شوینده ها و شامپوها و ادکلن ها یا لوسیون های خیلی قوی ساخته میشوند که به پوست آسیب می رسانند. بنابراین شستشو فقط با آب گرم باشد. از تامپونها، پدها، پودرها، اسپری های معطر استفاده نکنید مخصوصا اگر بدن شما مستعد عفونت کردن است چون یک علت عفونت واژن بعد از نزدیکی می تواند استفاده از این محصولات باشد.

۴- مثانه خود را تخلیه کنید

ادرار بعد از سکس یکی از اولین کارهایی است که باید انجام دهید. هنگام نزدیکی باکتری ها میتوانند وارد پیشابراه شوند که احتمال عفونت را بالا میبرد. هنگام ادرار کردن بدن شما این باکتری ها را خارج میکند.

در مورد بانوان بعد از ادرار کردن، شستشوی باید از جلو به عقب باشد تا باکتری ها از سمت مقعد به سمت پیشابراه انتقال پیدا نکنند.

 

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

 

۵- قبل از نزدیکی یک لیوان آب بنوشید

همیشه قبل از نزدیکی یک لیوان آب بنوشید، چون اگر میزان مایع بدن مناسب باشد، میزان ادرار کردن شما بیشتر میشود. بنابراین خروج باکتری ها از بدنتان هم (قبل از اینکه عفونت ظهور پیدا کند) بیشتر میشود.

۶- لباسهای آزاد بپوشید

نقاط گرم و عرق کننده بهترین محل ها جهت رشد باکتری ها و قارچ ها است. بنابراین لباسهای زیر و شلوارهایی بپوشید که هوا به خوبی اجازه جریان داشته باشد.

بانوان باید از پوشیدن شلوارها و شلوارک های تنگ و چسبان و شکم بندهای تنگ اجتناب کنند. لباس های زیر پنبه ای هم برای بانوان و هم آقایان بسیار مناسب هستند. چون هم قابل تنفس هستند و هم ترشحات را به خوبی جذب میکنند یا اینکه هنگام خواب از لباس زیر استفاده نکنید.

۷- بعد از نزدیکی دستهایتان را بشویید

شستن دستها بهترین راه برای رهایی از باکتری هایی است که شما از ناحیه ژنیتالیای پارتنر خود برداشته اید. این کار کلید جلوگیری از انتشار عفونت است. بنابراین دستهای خود را با آب و صابون بشویید و آن را قسمتی از کارهای روتین بعد از تماس جنسی خود قرار دهید.

۸- هرگونه عفونت قارچی را درمان کنید

زن و شوهر ممکن است عفونت های قارچی را بین یکدیگر منتقل کنند. بنابراین اگر دچار علائمی مثل خارش، سوزش و یا ترشحات پنیری واژن (یا در مورد مردان روی آلت تناسلی) شدید سریعا به دکتر زنان خود مراجعه کنید.

 

healthy sex ab - بهداشت جنسی؛ بعد از نزديكي چكار كنيم؟
جلوگیری از عفونت واژن بعد از رابطه | دکتر سعیده اسدی، متخصص زنان در شرق تهران

۹- انجام آزمایش خون

کسانی که از لحاظ جنسی فعال هستند مخصوصا اگر پارتنر جدید دارند باید آزمایش خون مربوط به عفونتهای جنسی را انجام دهند. همچنین در مورد هر علامت مانند ترشحات، درد، تاول، زخم، دانه یا برآمدگی اطراف دستگاه تناسلی باید دقت شود.

۱۰- نزدیکی زنان باردار

بانوان باردار هم میتوانند نزدیکی جنسی داشته باشند ولی چون این بانوان بیشتر در خطر عفونت هستند باید مراقبت بیشتر بعد از نزدیکی داشته باشند و تمام نکات گفته شده را خودشان و همسرشان اجرا کنند.

۱۱- استفاده از کاندوم

بهترین روش جلوگیری از عفونتهای تناسلی استفاده از کاندوم است. کاندوم باعث میشود باکتری ها از مرد به زن یا بالعکس منتقل نشود.

بخاطر داشته باشید که اگر رابطه جنسی مقعدی دارید، برای جلوگیری از عفونت واژن بعد از رابطه از یک کاندوم برای مقاربت از واژن و مقعد استفاده نکنید.

(اگر چنانچه از کاندوم برای مقاربت استفاده نمیکنید، تاکید میشود که برای مقاربت از طریق مقعد و بعد واژن٬ حتما آلت تناسلی مرد شسته شده باشد، زیرا آلودگی های مقعد به واژن انتقال پیدا میکند.)

۱۲- استفاده از پروبیوتیک

پروبیوتیک ها یک سری مواد هستند که درون آنها باکتری های مفید برای دستگاه تناسلی یا گوارش یا ادراری وجود دارد.

وجود این باکتری های مفید از ابتلا به بیماری های عفونی جلوگیری میکند. این مواد به خصوص بعد از یک دوره بیماری یا استفاده از آنتی بیوتیک توصیه می شود. امروزه پروبیوتیک های زیادی در داروخانه ها در دسترس است که انواع خوراکی و واژینال دارند.

مراقبت های بعد از اولین رابطه

تمامی مراقبت های گفته شده در بالا باید بعد از هر رابطه جنسی رعایت شود. مراقبتهای بعد از اولین دخول با دفعات دیگر فرقی ندارد.

بهداشت مسائل جنسی در مورد آقایان

۱- شستشوی مرتب ناحیه تناسلی (روزانه)

۲- تعویض روزانه لباس زیر

۳- استفاده از لباس زیر نخی

۴- چک کردن ناحیه تناسلی از لحاظ  تاول، برامدگی، زخم و زگیل تناسلی

۵- معاینه توسط پزشک سالی یک بار

۶- کوتاه کردن موهای ناحیه عانه (نه از ته)

موهای ناحیه عانه نه خیلی بلند باشد نه اینکه کامل از ته کوتاه شود چون وجود موهای عانه تا حدی فواید خاص خودش را دارد و از ایجاد عفونتها جلوگیری میکند.

healthy sex ab1 - بهداشت جنسی؛ بعد از نزديكي چكار كنيم؟
بهداشت بعد از سکس٬ ۱۲ توصیه بهداشتی
drasadi call - بهداشت جنسی؛ بعد از نزديكي چكار كنيم؟

Related posts

نظر ( 99 )

 • حدیثه

  سلام خانم دکتر خسته نباشیم من دو زایمان طبیعی داشتم و از لحاظ خیلی موارد مثلا برای ادرار کردن و در نزدیکی دچار مشکل میشم می خواستم بدونم من باید عمل لابیا پلاستی بشم یا لیزر که فرمودین

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام شما باید معاینه بشید تا مشخص بشه دقیقا علت مشکلاتتون چى هست اگر افتادگى زیاد نداشته باشید با لیزر میشه درمان کرد ولی اگر افتادگى داشته باشید و یا پارگى زیاد بعد زایمان ایجاد شده باشه باید جراحى انجام بشه

 • آرین

  سلام،
  همسر بنده بعد زایمان اول دچار بواسیر شد، و در زایمان دوم تشدید شد، الان کمی بیرون آمدگی پوست در ناحیه وجود داره، چندین دکتر هم معاینه شده اما جواب درستی ندارند دکترها نظرشون اینه که اگه اذیت نمیکنه مهم نیست، هر از گاهی بزرگ میشه که با رکتول و مراقبت بهتر میشه، البته باز بیرون آمدگی پوست در ناحیه وجود داره و همیشه همون پوست بیرون آمده متون میشه، آیا با برداشتن این قسمت های بیرون رفته احتمال داره دوباره ایجاد بشه؟

  • ثاریه

   ثاریه هستم خسته نباشید من دوسال ازدواج کردم یک سال میخوام بچه داربشم اما هنوز نشدم رفتم دکتر هیچ مشکلی نداشتم اما گفت باید زود زود نزدیکی داشته باشید ولی شوهرم نمیتونه باید چکار کرد ممنون میشم از راهنمای تون

   • ناشناس

    من جلوگیری طبیعی داشتم چندسال اقدام ّ بارداری کردم ۴ماه هنوزباردارنشدم‌ چ کنم

   • فاطمه

    سلام من بعد از ۹ سال میخوام باردار بشم الان یه مدتی جلو گیری نمی کنم ولی بادار نمی شم

 • نرگس

  سلام دکترخسته نباشی.بنده تازه ازدواج کردم و سوزش ادرارشدیووتکررادارگرفتم.پایین سمت راست کمرم دردمیکنه به طورمدوام سونودادم کیست داشتم ولی دردم بخاطر کیست نیست.چطوری ازشرعفونت ادراریم خلاص بشم

 • ستاره

  سلام من اصلا احساس سوزش هنگام رابطه جنسی ندارم ولی شوهرم اگر از کاندوم استفاده نکنیم هنگام دخول احساس سوزش می کنه و آلت تناسلیش در همون لحظه یه مقداری ملتهب میشه ، می تونید راهنمایی کنید که مشکل می تونه از کجا باشه؟

 • ناشناس

  سلام آیا باید بعد از نزدیکی خود را با صابون بشوییم تا تمیز بشیم یا فقط با آب تمیز میشود

 • سام

  ببخشید من زنم بریود بود وسکس کردیم باید چیکار کنیم که بیماری عفونی نگیریم

 • الیاس

  سلام خانوم دکتر در زمان پایان مقاربت با همسرم همراه با ارزا شدن همراه مایع منی خون مشاهده کردم مشکل کجاست ممنون

 • عسل

  سلام وقتتون بخیر
  عفونتی که همراه خارش و سوزش و ترشح طوسی رنگ و کمی بو یک روز و یا دوروز بعد از رابطه بوجود میاد آیا سوزاکه؟ و از طریق شریک جنسی منتقل شده؟

 • ثاریه

  سلام چرا بعد از نزدیکی زیر شکمم درد میکنه ؟ راه حل برای قوای جنسی مردان چیه؟ تشکر

  • دکتر سعیده اسدی

   درد ملایم حدود یک روز طبیعیه. اگر شدیدتر یا طولانی تره سونوگرافی بدید و از لحاظ عفونت بررسی بشید. منظورتون از سوال دوم رو متوجه نمیشم

 • ناشناس

  سلام من وقتی ارضا میشم بعد از اون دیگت رابطه برام دردناک میشه و تحمل ندارم
  مشکل از چی میتونه باشه ؟

 • ناشناس

  سلام سوزش درد بعد نزدیکی همراه با خون دارم احساس می کنم ترشحات کم شده رحمم خشک شده چیکار کنم ممنون

 • سعید

  سلام.من ۶ماه پیش رابطه ای با خانمی داشتم،زمان رابطه کمتر از ۵ دقیقه بود ولی کاندوم پاره شد البته پارگی کاندوم از قسمت بالایی بود بطوری که بعد ارضا شدنم آبی که از من بیرون رفته بود در کاندوم مانده بود.بعد بلافاصلا به دستشویی رفتم و ادرار کردم.امکان مبتلا شدن به ایدز دارم؟

 • مهین

  سلام خسته نباشید من شیش ماهه تصمیم به بارداری گرفتم از اون وقت به بعد در هنگام نزدیکی درد زیادی دارم وهمین طور خارش وسوزش زیادی دارم وترشح سبز رنگ دارم لطفن راهنمایی کنید مشکل چیست

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام دوست عزیز٬ احتمال عفونت هست٬ لطفا به یک پزشک زنان مراجعه کنید

 • ناشناس

  سلام در دوران عادتی برای خشک کردن خودمون بایداز چی استفاده کنیم به جای دستمال توالت

   • ستاره

    سلام خانم دکتر خسته نباشید من الان چهار ماه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم فک میکنم کیست دارم

   • ناشناس

    سلام بعداز اولین رابطه جنسی چن روز دیگر میتوان دوباره هم بستری کرد

 • نا شناس

  سلام خانم دکتر من یک دختر ده ساله هستم که می خواهم
  با دوست پسرم که چهارده ساله است رابطه جنسی برقرار کنیم ولی به مادر هایمان نگفتیم میخواهم از شما بپرسم ایا زود است این کار را انجام دهیم و در رابطه چه نکاتی را توجه کنیم

 • Eli

  سلام،وقتتون بخیر، حدودا ۶ ماه ازدواج کردم و مرتبا عفونت میگیرم،خودم و همسرم هم درمان شدیم خیلی هم بهداشت رعایت میکنیم ولی احساسِ خارش میکنم بعد نزدیکی،خیلیییی دکترا هم رفتم یه مدت خوب میشم دوباره برمیگرده حالت اول
  علت چیه؟ ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر سعیده اسدی

   دوست عزیز٬ این مساله رو نمیشه از راه دور نظری داد٬ باید علت عفونت و خارش شما بررسی بشه

 • ناشناس

  سلام خسته نباشید من وقتی رابطه ی طولانی با همسرم داشته باشم لابیا مینور باد می کنه و خیلی درد می کنه بعد یه روز به حالت اولیه بر می گرده ممنون از راهنمایتون

 • ناشناس

  شستشوی رحم باعث از بین رفتن اثار نزدیکی میشود

  • دکتر سعیده اسدی

   خیر٬ اسپرم ها شناگرهای بسیار ماهری هستن که سریع به درون واژن حرکت میکنند

 • ناشناس

  سلام من خود ارضایی میکنم می خواستم از تون بپرسم که در خود ارضایی هم ارگاسم تجربه میشه

 • رویا

  سلام خسته نباشین از واژن من بومیادعلت چیه و وقتی رابطه داریم دردناکه

 • حمید

  سلام دکترمن چندوفتیه روالت تناسلیم نخته نخته سفیدزده رفتم جامتخصص ولی گفتن که چربی کیسته ایامشکلی نداره

 • فاطمه

  سلام خانم دکتر من ۸ ساله ازدوج کردم . از همون اول رابطه دائم دچار عفونت می شدم و با دارو بهبود پیدا می کردم . همسرم هم آزمایش ادرار داده و هیچ مشکلی نداره . من دائم دارم عفونت ادراری ایکولای می گیرم . کاملا بهداشت رو رعایت می کنیم و از زیرپوش نخی استفاده می کنیم . قبل و بعد از نزدیکی شستشو داریم ولی نمی دونم با رعایت این موارد چرا بازم هر یک ماه تا دو ماه یکبار عفنت می گیرم و هر بار با کشت ادرار متوجه می شم ایکلای هست . با وجود اینکه دکترای مختلفی رو رفتم ولی نتیجه نگرفتم می خواستم نظر شما رو هم بدونم .ممنون میشم جواب منو بدید.(در ضمن سونوگرافی کلیه هم دادم و کلیه هام مشکلی ندارن و مصرف آب روزانم روی ۲ تا ۲٫۵ لیتر است)

  • دکتر سعیده اسدی

   بعضی افراد اینطوری هستند میتونید برای پیشگیری بعد از هر نزدیکی یک قرص نیتروفورانتویین بخوری

   • فاطمه

    راه دیگه ای نداره . چون این قرص عوارضش خیلی زیاده و من باهاش مشکل دارم .

   • فاطمه

    سلام من شنیدم این قرص عوارض زیادی برای کلیه داره . و اینکه اگه بعد از هر بار نزدیکی نیتروفورنتاین مصرف کنم مقاومت دارویی پیدا نمی کنم . راه حل دیگه ای نداره. آزمایش خاصی که مشخص کنه مشکله اصلی از کجاست که من این طوری می شم . ممنون میشم پاسخ بدید.

    • دکتر سعیده اسدی

     میتونید نیتروفورانتوئین رو بعد از هر بار نزدیکی استفاده کنید آزمایش خاصی نداره یک سونو از کلیه و مجاری ادراری بدید

 • ناشناس

  سلام بهترین ضد عفونی کننده دهان بعد از تماس با واژن همسر چیست

  • دکتر سعیده اسدی

   بهتره سکس دهانی با وجود عفونتهای جدید و خطرات احتمالی انجام نشه و ضد عفونی کننده ی خاصی هم وجود نداره.

   • ابراهیم

    سلام من سه هفته پیش رابطه داشتم. یک هفته ای هست که از آلتم صبح ها چند قطره عفونت خارج میشه علتش چیه؟

 • المیرا

  سلام من بعد از نزدیکی زیر دلم درد میگیرد نشانه عفونت است

 • M

  سلام خسته نباشید.من ی بار بدنم بر اثر رابطه عفونتی شده دکتر رفتم مشکلم برطرف شد ولی بعد هر بار رابطه باز احساس میکنم عفونتیه بدنم شک دارم ینی.چجوری میتونم تشخیص بدم؟؟

 • ناشناس

  منبعد از ۹ سال میخوام باردار بشم الان چند وقته جلو گیری ندارم ولی باردار نشدم

 • زهرا

  سلام خانم دکتر من. روز تخمک گذاری رابطه داشتم و مایع منی داخل ریخته شد بصورت اتفاقی سریعا قرص اورزانسی اوسیز یک و نیم خوردم و دوش وازینال با بتادین گرفتم احتمال باردا یم چقدره

 • راحی

  سلام من ۱۷سالمه سه روز از شب زفافم گذشته و پرده من برداشته شده ایا باید خودمو با بتادین شستشو بدم
  یا با مواد های ضد عفونی کننده شستشو بدم ؟

  • ناشناس

   سلام خانم دکترخسته نباشین شوهر من کم تحرکی اسپرم داره الان سه ساله اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم چه کار باید کنیم

   • دکتر سعیده اسدی

    به نظرم سه سال دیگه خیلی زیاده و احتمالاً شما برای باردار شدن احتیاج به روش‌های آزمایشگاهی لقاح مانند ivf دارید

 • پریسا

  سلام خسته نباشید.چند روز بعد از اولین رابطه جنسی و پاره شدن پرده بکارت میتوان دوباره رابطه جنسی داشت؟ ممنون

  • دکتر سعیده اسدی

   به بدنتون ربط داره٬ هر زمان که درد نداشته باشید میتونید رابطه داشته باشید

 • مرضیه

  سلام چندروزه خارش واژن دارم هشت سال ازدواج کردم بار اولم که اینجور شدم

 • فاطمه

  سلام خانم دکتر من به خاطر اینکه خیلی عفونت ایکولای دکتر رفتم و به من پیشنهاد داد واکسن ایکولای روبزنم . متاسفانه دسترسی به اون دکتر ندارم . میشه بگید اسم این واکسن چیه و داروخانه بدون نسخه می ده یا نه ؟

 • آتنا

  سلام خانم دکتر خسته نباشید.
  من حدود هفت ماهه اردواج کردم و همسرم به سکس دهانی خیلی علاقه دارن و هر دفعه از من میخوان که اینکارو براشون انجام بدم.
  البته قبل از این کار آلتشون رو با آب و صابون تمیز میشورن و تا وقتی رطوبتی از آلتشون خارج نشده من ادامه میدم آیا امکان داره دچار بیماری خاصی بشم؟

  • دکتر سعیده اسدی

   اگر همسرتان به عفونتهای تناسلی مبتلا نباشند مشکلی برای شما ایجاد نمی شود

 • ناشناس

  سلام خانم دکتر ببخشید در اولین نزدیکی به همسر باید از کاندوم استفاده کرد

  • دکتر سعیده اسدی

   اگر روشی که برای جلوگیری انتخاب کرده‌اید کاندوم است بله در هر بار نزدیکی باید استفاده شود

 • ناشناس

  سلام خانم دکتر
  من در ادرارم درد احساس میکنم و بعد از واژنم خون میاد دلیلش چی میتونه باشه به غیر از عفونت
  ده روزم هست اقدام به بارداری کردم

 • Asra

  سلام خانم دکتر من پنج ماهه ازدواج کردم و رابطه ما زیاده خیلی هر شب دو سه بار صبح هم بعضی وقتا انجام میشه من باعث شد بعد سه ماه از ازدواج کیست داشته باشم تحت درمان بودم موقع رابطه من از کرم دست صورت روان بشه استفاده کردم الان عفونت هم دارم موقع ادرار خیلی میسوزم امروز دارم خفه میشم درد هم دارم مثانه ام درد میکنه از شما میخوام پیشنهاد بدید بعد سکس چکار کنم از چه چیز بهداشتی استفاده کنم و ژل شستشو مناسب هم بگید ممنون میشم زود جواب بدیدخیلی اذیتم اجرتون با خدا😊😔

  • دکتر سعیده اسدی

   فعلاً برای درمان عفونت به پزشک مراجعه کنید و اینکه استفاده از کرم دست و صورت به عنوان روان کننده بسیار اشتباه است و باعث عفونت مثانه می شود ،فقط از ژل های لوبریکانت میتوانید استفاده کنید .بعد از نزدیکی خودتان را با ژلهای شوینده بانوان با پی هاش ملایم بشویید. حتماً قبل از رابطه یک لیوان آب بنوشید و بعد از رابطه ادرار کنید .لباس زیرتان را زود به زود عوض کنید. همسرتان نیز باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.هردویتان قبل از نزدیکی دستهایتان را با آب و صابون بشویید.

 • M.AV

  سلام خسته نباشید خانم دکتر عزیز.
  من یه سوالی داشتم اگه بعد از رابطه ،٢٠الی ٣٠دقیقه بعد به دسشویی بریم و اب منی همسرم بیرون بیاد از واژن من احتمال بارداری و کم میکنه؟

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام دستشویی رفتن ۳۰ دقیقه بعد از رابطه، مشکلی نداره و احتمال بارداری رو کم نمیکنه

 • ناشناس

  سلام من ۲۴ سالمه یک روز بعد از رابطه دچار خارش در واژن میشم گاهی کم و گاهی زیاد که خود به خود خوب میشه علتش چی میتونه باشه ممنون

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام شما باید حتما معاینه بشید. ممکنه که عفونت باشه یا قارچ و حتی حساسیت

 • الهام

  سلام خسته نباشید.من ۱۲روز مونده به پریودم شروع به خوردن قرص ال دی کردم که پریودم رو عقب بندازم ولی دقیقا دوازده روز ک از خوردن قرص میگذشت رابطه داشتم و شک دارم ک منی به داخل ریخت یا نه.مبخام بدونم ۱۲روز ک قرص رو خوردم قبل از پریودی آیا تاثیر گذاره یا امکان بارداری هست؟

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام. اینکه ۱۲ روز خوردن قرص بتونه از بارداری جلوگیری کنه معمولا اینطور نیست. حداقل ۲ هفته باید قرص خورده بشه تا از هفته سوم به بعد قرص روش مناسبی برای جلوگیری باشه.
   چون شما مصرف قرص رو ۱۲ روز قبل از پریودی شروع کردید، در واقع زمانی رابطه داشتید که موعد پریودیتون بوده و در اون زمان تخمک گذاری انجام نمیشه. اگر به تاریخ قاعدگیتون مطمئن هستید احتمال بارداری وجود نداره.

 • ناشناس

  سلام خانم دکتر اگر افتادگی رحم و مثانه بعد از یا سگی در سن شصت سا لگی دا شته باشی چکار کنی

  • دکتر سعیده اسدی

   سلام
   درمان افتادگی رحم بسته به شدت افتادگی رحم و مثانه متفاوت می باشد. لذا بهتر است تحت معاینه و بررسی قرار گیرید تا بتوانیم روش دقیق درمان را تعیین نماییم.

نظر یا سوال خود را مطرح کنید