ورم پا در بارداری

ورم پا در بارداری

ورم پاها در بارداری یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از خانمها را نسبت به سلامت و زیباییشان نگران میکند. به خاطر داشته باشید گرچه ورم در طی بارداری به تنهایی دیگر به عنوان نشانه پره اکلامپسی شناخته نمیشود ولی میتواند در صورت همراهی با افزایش فشار خون، نشانهای از مشکلات شدیدتر و نیز اختلالات کلیوی باشد. بنابراین در صورت تشدید ورم و درگیر شدن دستها و صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.

از آنجا که رحم در داخل لگن است و سیاهرگ و رگهایی که خون را از پا به قلب هدایت می¬کند، از رحم به سمت بالا در حرکت هستند، از هفته ۲۰ باردرای فشار فیزیکی زیاد میشود و فشار مکانیکی رحم روی عروق است.

در بارداری به دلیل اینکه عروق ۲ لیتر خون اضافه در خود جای میدهند معمولا گشادتر از حالت معمول هستند و روی عروقی که از قبل گشاد هستند هم فشار وارد می¬کنند. این حالت در فرد باردار سبب ورم پا میشود. معمولا در این حالت عروق به طرف بیرون تراوش میکنند، یعنی ادم بین بافتی از هفته ۲۰ تا ۲۶ نمایان می¬شود. افرادی که سابقه واریس دارند، افرادی که وزنشان در بارداری زیاد بالا رفته و افرادی که در سنین بالا باردار میشوند خطر نارسایی عروق و سیاهرگهای برگرداننده خون به قلب را دارند. واریس تشدید می¬شود یعنی نفوذ مایع از جداره سیاهرگها را باعث میشود.

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

CTA5 pregnancy - ورم پا در بارداری

Related posts

نظر یا سوال خود را مطرح کنید