آیا اندازه هود کلیتوریس بر ارگاسم تاثیر دارد؟

جراحی زیبایی کلیتوریس

هود کلیتوریس چیست؟

به کمک یک آینه دستی از نزدیک به خود نگاهی بیندازید، احتمالاً در مورد تکه پوست بالای لب دستگاه تناسلی خود متعجب میشوید. آیا میدونید این بافت اضافی چیست؟

در مقاله آناتومی واژن٬ در مورد دستگاه تناسلی زنان توضیحاتی دادیم. همانطور که گفتیم ولووا کل دستگاه تناسلی خارجی زنانه را تشکیل می دهد. که شامل لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادراری و کلیتوریس است.

در مورد دستگاه تناسلی زنان اینجا بخوانید: آناتومی واژن

دو مجموعه لابیا وجود دارد، که چین های پوستی هستند که از دهانه واژن در پشت تا کلیتوریس در قسمت جلویی قرار دارند:

 • لابیا ماژور، یا لابیا های بیرونی، که معمولاً توسط مو پوشیده می شوند.
 • لابیا مینور، یا لابیا های داخلی، که درون لابیا های بیرونی قرار دارند.

کلیتوریس مرکز اصلی لذت در رابطه جنسی زنان است و دارای انتهای عصبی فراوانی است. هود کلیتوریس مانند پوست است که به لابیا های داخلی در جلوی ولووا وصل می شود. این بافت اضافی، پوستی است که کلیتوریس شما را احاطه کرده و از آن محافظت می کند.

هود کلیتوریس در زنان معادل پوست روی آلت تناسلی مردان است. و دقیقاً مانند لابیاها، هود کلیتوریس نیز دارای اشکال، اندازه و رنگ های مختلف است. پهنای لابیای خارجی می تواند از یک چهارم اینچ تا بیش از ۲ اینچ متغیر باشد، و برخی از افراد دارای لابیا هایی هستند که از نظر اندازه نابرابرند.

هود کلیتوریس چیست | دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان
هود کلیتوریس چیست؟

وظیفه هود کلیتوریس

هود کلیتوریس٬ نوک کلیتوریس را احاطه کرده و از آن محافظت می کند. کلیتوریس هیچ عملکردی در تولید مثل ندارد اما اصلی ترین مرکز لذت برای زنان در هنگام رابطه جنسی است. انتهای عصبی بیشتری نسبت به هر جای بدن دارد. هنگام تحریک، با خون پر می شود و نعوظ پیدا می کند.

کلیتوریس شما حاوی بیش از ۱۵۰۰۰ انتهای عصبی است. تصور کنید که این انتهاهای عصبی در تمام طول روز و شب مرتباً در برابر پارچه لباس ساییده می شوند – هود کلیتوریس برای محافظت از این بافت حساس در برابر تحریک بیش از حد و تحریک کننده های خارجی وجود دارد.

آیا هود کلیتوریس به داخل جمع می شود؟

بله، وقتی برانگیخته جنسی می شوید، پوست کلیتوریس شما دقیقاً مثل آلت تناسلی مردانه نعوظ پیدا می کند. این تورم معمولاً برای جابجایی هود کلیتوریس شما کافی است تا کلیتوریس نعوظ پیدا کند.
اگر هود کلیتوریس شما بزرگتر باشد، ممکن است به راحتی جمع نشود. این امر معمولاً نشانه چسبندگی کلیتوریس است. چسبندگی وقتی شکل می گیرد که باکتری ها، سلول های پوستی و سبوم در زیر هود کلیتوریس ایجاد شوند.

طبق تحقیقات منتشر شده در ژورنال طب جنسی، از هر ۵ زن که به پزشک طب جنسی مراجعه می کنند، بیش از ۱ نفر آن ها چسبندگی کلیتوریس دارند. در صورت عدم درمان، چسبندگی می تواند باعث درد شدید شود و در لذت جنسی و ارگاسم اختلال ایجاد کند.

شستشو با دقت بیشتر می تواند چسبندگی کلیتوریس را برطرف یا از آن جلوگیری کند. اگر هم چنان وجود داشت، به پزشک متخصص زنان خود مراجعه کنید.

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

آیا میتوان هود کلیتوریس را به داخل برگرداند؟

به طور کلی، بله! هود کلیتوریس شما به لابیاهای داخلی وصل شده است. اگر انگشتان خود را در بالای لابیای خود قرار دهید و پوست را به سمت بالا بکشید، می توانید هود کلیتوریس را به اندازه کافی جمع کنید تا خود کلیتوریس در معرض دید قرار بگیرد.
همچنین می توانید انگشت خود را روی هر دو لابیای داخلی قرار دهید و در حالی که به آرامی دست های خود را به سمت ناف خود می کشید، آنها را از هم جدا کنید.

آیا اندازه هود کلیتوریس بر ارگاسم تاثیر دارد؟

شاید. داشتن هود کلیتوریس با بافت بیشتر یا ضخیم تر ممکن است بر حس شما تأثیر بگذارد، اما عقب کشیدن دستی هود و یا انجام موقعیت های مختلف می تواند این مشکل را برطرف کند.
گاهی اوقات اعمال فشار بیشتر هنگام تحریک کلیتوریس بر روی هود، ممکن است همان چیزی باشد که شما برای افزایش لذت خود نیاز دارید.

عمل زیبایی کلیتوریس یا ریداکشن کلیتوریس | متخصص زنان در شرق تهران٬ دکتر سعیده اسدی
عمل زیبایی کلیتوریس (جراحی کلیتوریس) چیست؟

عمل زیبایی کلیتوریس (جراحی کلیتوریس) چیست؟

زنانی که بافت زیادی در کلیتوریس دارند٬ اغلب دارای مشکلات زیر هستند:

 • افزایش عفونت های قارچی
 • ناراحتی در هنگام رابطه جنسی
 • کاهش حساسیت جنسی

عمل کلیتوریس٬ روشی است که به آن هودکتومی نیز گفته می شود. یک عمل جراحی است که اندازه هود کلیتوریس را با برداشتن بافت اضافی آن کاهش میدهند. این عمل معمولاً در کنار عمل لابیاپلاستی انجام می شود که باعث کاهش اندازه لابیاهای مینور می شود.

عوارض عمل زیبایی کلیتوریس

 • هرگونه جراحی عوارض عمومی چون خونریزی و عفونت به همراه دارد
 • بیمار ممکن است حین بهبودی٬ درد و ناراحتی داشته باشد٬ که این یک امر طبیعی است
 • عمل زیبایی کلیتوریس اگر توسط پزشک جراح خبره و معتبر انجام شود٬ عوارض زیادی ندارد و بیماران اغلب از عمل رضایت دارند
 • عمل کلیتوریس در شرایطی که پایین تر گفته میشود میتواند مشکل زا باشد.

اگر به هودکتومی یا روش های دیگر جراحی واژن علاقه دارید، با پزشک خود مشورت کنید. پزشکان می توانند به سوالات و ابهامات ذهنی شما و خطرات احتمالی آنها راهنمایی مفیدتری بدهند.

خطرات عمل کلیتوریس

برای کاهش خطرات احتمالی عمل زیبایی کلیتوریس، متخصصان به خانم ها توصیه می کنند که در انتخاب پزشک جراح دقت و تحقیق کافی را انجام دهند تا دچار مشکلات بعد از عمل نشوند

خطرات احتمالی ریداکشن هود کلیتوریس میتواند از موارد زیر باشد:

آسیب عصبی

تعداد زیادی پایانه های عصبی در ناحیه تناسلی زنان وجود دارد که در یک عمل ناموفق ممکن است طی عمل آسیب ببینند. این امر می تواند منجر به حساسیت بیش از حد یا عدم احساس شود. از آنجاییکه اعصاب مجددا تولید نمی شوند، هرگونه خسارت وارده به هنگام عمل میتواند دائمی باشد.

زخم

زخم می تواند منجر به از دست دادن احساس شود.

احتباس ادراری

یکی دیگر از عوارض احتمالی جوان سازی واژن محبوس شدن ادرار است که ممکن است در اثر انسداد بافت اسکار یا لابیا ها در دهانه مجرای ادراری ایجاد شود. این امر می تواند به کلیه ها آسیب برساند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

مراقبت پس از جراحی کلیتوریس

 • مدت زمان لازم برای بهبودی عمل کلیتوریس متفاوت است
 • اگر فرد لابیاپلاستی نیز انجام داده باشد، دوره بهبودی بیشتر طول می کشد
 • بیمار تا چند هفته پس از عمل نباید اشیاء سنگین را بلند کند (به دلیل جلوگیری از خونریزی بیش از حد و کاهش احتمال عفونت)
 • خودداری از رابطه جنسی

سوالاتی که در مورد جراحی کلیتوریس پرسیده شده

در عمل زیبایی کلیتوریس چه کاری انجام میشود؟

چین های اضافی هود کلیتوریس٬ برآمدگی هایی ایجاد میکند که با ریداکشن هود کلیتوریس و لابیا مینور می توان تعادل در ظاهر دستگاه تناسلی زنان بوجود آورد.

بافت اضافی با توجه به آناتومی فرد مشخص می شود. زیرا شکل و میزان چین ها تنوع گسترده ای دارند. این عمل در برخی از افراد همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود. سپس با بخیه های قابل جذب بخیه میشوند.

آیا پیرسینگ هود بر افزایش لذت جنسی تاثیر دارد؟

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۰۵، پیرسینگ عمودی هود کلیتوریس تأثیر زیادی بر ارگاسم و لذت جنسی نمی گذارد. اما به نظر می رسد میل جنسی و برانگیختگی را افزایش می دهد.

آیا برای جراحی کلیتوریس نیاز به بیهوشی دارد؟

عمل کلیتوریس معمولاً در زمان لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی با آرام بخش خوراکی یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

نتایج عمل زیبایی کلیتوریس

در برخی از افرادی که دارای هود کلیتوریس بزرگی هستند، لابیاپلاستی بدون ریداکشن هود کلیتوریس می تواند شکل ناموزونی داشته باشد. اما کوتاه کردن هود می تواند در ظاهر ولووا تعادل ایجاد کند. لذا انجام این دو عمل همزمان بیش از ۹۰ درصد رضایت افراد را جلب میکند.

دکترسعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران

Related posts

نظر ( 2 )

 • کوثر

  سلام من میخواستم فرق این عمل ریداکشن کلیتوریس رو با ختنه بدونم مرسی

  • دکتر سعیده اسدی

   در ختنه قدیمی کلیتوریس کامل بریده میشد تا میل جنسی ازبین بده ولی در روش جراحی زیبایی پوست اضافه بریده میشه و باعث هم زیباتر شدن و هم تحریک بهتر کلیتوریس میشه

نظر یا سوال خود را مطرح کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.