عمل زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس

آن چه در این مقاله میخونید:

هود کلیتوریس

عملکرد هود کلیتوریس

آیا هود کلیتوریس به داخل جمع می شود؟

تاثیر اندازه کلیتوریس بر ارگاسم

عمل ریداکشن هود کلیتوریس

خطرات جراحی

هود کلیتوریس چیست؟

اگر تا به حال از آینه دستی استفاده کرده اید تا از نزدیک به خود نگاهی بیندازید، احتمالاً در مورد آن تکه پوست بالای لب دستگاه تناسلی خود شگفت زده شده اید. این بافت اضافی چیست؟ آیا هر فرد دارای واژن این تکه اضافی را دارد؟ آیا اینگونه باید به نظر برسد؟

ولووا کل دستگاه تناسلی خارجی زنانه را تشکیل می دهد. که شامل لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادراری و کلیتوریس است.

در مورد آناتومی واژن بیشتر بدانید: شناخت دستگاه تناسلی بانوان

دو مجموعه لابیا وجود دارد، که چین های پوستی هستند که از دهانه واژن در پشت تا کلیتوریس در قسمت جلویی قرار دارند:

  • لابیا ماژور، یا لابیا های بیرونی، که معمولاً توسط مو پوشیده می شوند.
  • لابیا مینور، یا لابیا های داخلی، که درون لابیا های بیرونی قرار دارند.

کلیتوریس مرکز اصلی لذت در رابطه جنسی زنان است و دارای انتهای عصبی فراوانی است. هود کلیتوریس مانند پوست است که به لابیا های داخلی در جلوی ولووا وصل می شود. این بافت اضافی، پوستی است که کلیتوریس شما را احاطه کرده و از آن محافظت می کند.

هود کلیتوریس در زنان معادل پوست روی آلت تناسلی مردان است. و دقیقاً مانند لابیاها، هود کلیتوریس نیز دارای اشکال، اندازه و رنگ های مختلف است. پهنای لابیای خارجی می تواند از یک چهارم اینچ تا بیش از ۲ اینچ متغیر باشد، و برخی از افراد دارای لابیا هایی خواهند بود که از نظر اندازه نابرابر هستند.

عملکرد هود کلیتوریس

هود کلیتوریس نوک کلیتوریس را احاطه کرده و از آن محافظت می کند. کلیتوریس هیچ عملکردی در تولید مثل ندارد اما اصلی ترین مرکز لذت برای زنان در هنگام رابطه جنسی است. انتهای عصبی بیشتری نسبت به هر جای بدن دارد. هنگام تحریک، با خون پر می شود و نعوظ پیدا می کند.

هود کلیتوریس چیست | دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان
هود کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس شما حاوی بیش از ۱۵۰۰۰ انتهای عصبی است. تصور کنید که این انتهاهای عصبی در تمام طول روز و شب مرتباً در برابر پارچه لباس ساییده می شوند – هود کلیتوریس برای محافظت از این بافت حساس در برابر تحریک بیش از حد و تحریک کننده های خارجی وجود دارد.

آیا هود کلیتوریس به داخل جمع می شود؟

بله، وقتی برانگیخته جنسی می شوید، پوست کلیتوریس شما دقیقاً مثل آلت تناسلی مردانه نعوظ پیدا می کند. این تورم معمولاً برای جابجایی هود کلیتوریس شما کافی است تا کلیتوریس نعوظ پیدا کند.
اگر هود کلیتوریس شما بزرگتر باشد، ممکن است به راحتی جمع نشود. این امر معمولاً نشانه چسبندگی کلیتوریس است. چسبندگی وقتی شکل می گیرد که باکتری ها، سلول های پوستی و سبوم در زیر هود کلیتوریس ایجاد شوند.

طبق تحقیقات منتشر شده در ژورنال طب جنسی، از هر ۵ زن که به پزشک طب جنسی مراجعه می کنند، بیش از ۱ نفر آن ها چسبندگی کلیتوریس دارند. در صورت عدم درمان، چسبندگی می تواند باعث درد شدید شود و در لذت جنسی و ارگاسم اختلال ایجاد کند.

شستشو با دقت بیشتر می تواند چسبندگی کلیتوریس را برطرف یا از آن جلوگیری کند. اگر هم چنان وجود داشت، به پزشک متخصص زنان خود مراجعه کنید.

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-

۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

آیا خودتان می توانید آن را به داخل برگردانید؟

به طور کلی، بله! هود کلیتوریس شما به لابیاهای داخلی وصل شده است. اگر انگشتان خود را در بالای لابیای خود قرار دهید و پوست را به سمت بالا بکشید، می توانید هود کلیتوریس را به اندازه کافی جمع کنید تا خود کلیتوریس در معرض دید قرار بگیرد.
همچنین می توانید انگشت خود را روی هر دو لابیای داخلی قرار دهید و در حالی که به آرامی دست های خود را به سمت ناف خود می کشید، آنها را از هم جدا کنید.

آیا اندازه آن بر توانایی شما در داشتن ارگاسم کلیتوریس تأثیر می گذارد؟

شاید. داشتن هود کلیتوریس با بافت بیشتر یا ضخیم تر ممکن است بر حس شما تأثیر بگذارد، اما عقب کشیدن دستی هود و یا انجام موقعیت های مختلف می تواند این مشکل را برطرف کند.
گاهی اوقات اعمال فشار بیشتر هنگام تحریک کلیتوریس بر روی هود، ممکن است همان چیزی باشد که شما برای افزایش لذت خود نیاز دارید.

آیا پیرسینگ هود می تواند لذت جنسی را افزایش دهد؟

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۰۵، پیرسینگ عمودی هود کلیتوریس تأثیر زیادی بر ارگاسم و لذت جنسی نمی گذارد. اما به نظر می رسد میل جنسی و برانگیختگی را افزایش می دهد.

عمل زیبایی کلیتوریس یا ریداکشن کلیتوریس | متخصص زنان در شرق تهران٬ دکتر سعیده اسدی
عمل زیبایی کلیتوریس یا ریداکشن کلیتوریس چیست؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا ریداکشن هود کلیتوریس چیست؟

برای زنانی که بافت بیش از حد در کلیتوریس خود دارند که باعث افزایش عفونت های قارچی، ناراحتی در هنگام رابطه جنسی یا کاهش حساسیت جنسی می شود، روشی به نام ریداکشن یا کاهش هود کلیتوریس وجود دارد.

این روش که به آن هودکتومی نیز گفته می شود، یک عمل جراحی برای کاهش اندازه هود کلیتوری با برداشتن بافت اضافی آن است. این عمل معمولاً در کنار لابیاپلاستی انجام می شود که باعث کاهش اندازه لابیاهای مینور می شود.

در مورد جراحی زیبایی واژن بیشتر بدانید: عمل زیبایی لابیاپلاستی

زمان بهبودی در افراد مختلف متفاوت است. در حین بهبودی ممکن است درد و ناراحتی داشته باشید. اگر به هودکتومی یا روش های دیگر جراحی واژن علاقه دارید، با پزشک خود مشورت کنید. آن ها می توانند به هر سؤالی که دارید پاسخ دهند، در مورد خطرات احتمالی صحبت کنند و به طور بالقوه شما را به یک جراح معتبر در منطقه خود ارجاع دهند.

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان، هنگامی که توسط یک جراح پلاستیک معتبر و خبره انجام شود، از عوارض کم و رضایت بالای بیمار برخوردار است.

خطرات جراحی کلیتوریس

هرگونه جراحی با خطراتی از جمله خونریزی و عفونت همراه است. برای کاهش خطر عوارض جانبی، متخصصان به خانم ها توصیه می کنند که برای هر نوع جراحی زیبایی واژن در مورد جراح انتخاب کرده خود کاملاً تحقیق کنند.

سایر عوارض جانبی احتمالی ریداکشن هود کلیتوریس شامل موارد زیر است:

آسیب عصبی
به دلیل تعداد زیاد پایانه های عصبی در ناحیه تناسلی زنانه، این خطر وجود دارد که ممکن است در طی عمل آسیب ببینند. این امر می تواند منجر به حساسیت بیش از حد یا عدم احساس شود. اعصاب دوباره تولید نمی شوند، بنابراین هرگونه خسارت وارده به هنگام عمل دائمی است.

زخم
زخم می تواند منجر به از دست دادن احساس شود.

احتباس ادراری
یکی دیگر از عوارض احتمالی جوان سازی واژن احتباس ادراری است که ممکن است بافت اسکار یا لابیا ها در دهانه مجرای ادراری انسداد ایجاد کنند. این امر می تواند به کلیه ها آسیب برساند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

ریکاوری

مدت زمان لازم برای بهبودی از عمل جراحی ریداکشن هود کلیتوریس متفاوت است. اگر فرد لابیاپلاستی نیز انجام داده باشد، بهبودی بیشتر طول می کشد.
جراح اغلب به فرد توصیه می کند که چند هفته پس از عمل چیزی را بلند نکند. این کار به جلوگیری از خونریزی بیش از حد کمک می کند و احتمال عفونت را کمتر می کند. پزشک همچنین افراد را ترغیب خواهد کرد که در این دوره بهبودی از رابطه جنسی خودداری کنند.

عمل جراحی ریداکشن هود کلیتوریس چه می کند؟

چین های اضافی می توانند برآمدگی ایجاد کنند که با ریداکشن هود کلیتوریس و لابیا مینور می توان تعادل در ظاهر دستگاه تناسلی زنانه را بهبود بخشید.

بیهوشی برای عمل جراحی ریداکشن هود کلیتوریس

ریداکشن هود کلیتوریس معمولاً در زمان لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی با آرام بخش خوراکی یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

پروسه ریداکشن هود کلیتوریس

بافت اضافی با توجه به آناتومی فرد مشخص می شود. در شکل و میزان چین ها تنوع گسترده ای وجود دارد. در برخی از افراد در هنگام لابیاپلاستی انجام می شود. و سپس با بخیه های قابل جذب تمام می شود.

نتایج ریداکشن هود کلیتوریس

در برخی از افرادی که دارای هود کلیتوریس بزرگی هستند، لابیاپلاستی بدون ریداکشن هود کلیتوریس می تواند به ظاهر سنگینی منجر شود. ریداکشن هود کلیتوریس می تواند در چنین بیمارانی تعادل در ظاهر ولووا ایجاد کند که انجام این دو عمل هم زمان بیش از ۹۰ درصد رضایت ایجاد می کند.

دکترسعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
مطالب آموزش پزشکی زنان با دکتر سعیده اسدی

Related posts

نظر یا سوال خود را مطرح کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.