فرق جراحی لابیاپلاستی با RF و لیزر چیست؟

labiaplasty scalpel RF sh - فرق جراحی لابیاپلاستی با RF و لیزر چیست؟

مقدمه

صحبت درباره اندام تناسلی در ایران اغلب به صورت یک امر خارج از عرف محسوب می‌شود. اما این عضو بدن، از مهم‌ترین اعضای بدن خانمهاست که باید به اندازه سایر نقاط بدن به آن توجه کرد.
وضعیت اندام تناسلی تاثیر مستقیم در زندگی زناشویی، لذت از رابطه و بسیاری مسائل دیگر دارد. بدین منظور، همیشه توجه به زیبایی این بخش از بدن مورد توجه است. اگرچه در تبلیغات بیشتر به مسائل مردان توجه می‌شود، اما زیبایی آلت تناسلی زنانه (واژن) نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

جراحی زیبایی واژن (labiaplasty) یکی از انواع روش های عمل واژن است که دارای تکنیک‌ها و شرایط مختلفی برای زیباسازی این بخش از بدن زنان است. با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی چیست؛ به چه منظور انجام می‌شود؟

هدف از جراحی لابیاپلاستی کاهش لبه‌های بیرونی واژن است. به طوری که آنها آویزان نشوند. ممکن است لابیاپلاستی برای تقارن سازی لابیاها٬ زمانی که یک سمت بلندتر از دیگری باشد نیز انجام می‌شود. به طور معمول، طی این جراحی طول هر دو لبه کاهش می‌یابد به طوری که لبه‌ها دیگر پیچ و تاب نخورده، مچاله نشوند یا از کنار لباس زیر بیرون نیفتند.

متداول‌ترین نوع لابیاپلاستی روش تریم است که در آن بافت اضافی برداشته شده و بخشی از واژن دوخته می‌شود. بسته‌شدن معمولاً با بخیه‌های قابل جذب انجام می‌شود.

این‌که چه اندازه و شکلی از لبه‌های واژن زیبا و جذاب است بسته به نظر شخص متفاوت است. با این حال، هنگامی که لبه‌های واژن بزرگ باشد یا کشیده ‌شوند، بافت اضافی می‌تواند باعث ناراحتی شود. به عنوان مثال یک ورزشکار که مدت طولانی تمرین می‌کند، ممکن است این بافت در حین انجام فعالیت بدنی به پای وی بچسبد. بافتی که بیرون زده است باعث می‌شود نشستن روی صندلی و دوچرخه ناراحت‌کننده باشد.

نتایج لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی به طور معمول منجر به ایجاد لبه‌های کوتاه‌تر واژن می‌شود که دیگر آویزان نمی‌شوند. اکثر بیمارانی که علائم پیچ‌خوردگی این قسمت را تجربه کرده‌اند، معمولاً پس از عمل تسکین پیدا می‌کنند. طبق مطالعات متعدد، عمل جراحی لابیاپلاستی با میزان رضایت بالای ۹۰ درصد همراه است.

روش های مختلفی برای لابیاپلاستی وجود دارد٬ جراحی با تیغه٬‌ جراحی با کمک RF و یا پلاسما جت
سوالی که به کرات پرسیده میشود این است که:

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

لابیاپلاستی با تیغ جراحی

پیش از رواج استفاده از ابزارهای دیگه در عمل، جراحی لابیا به صورت سنتی انجام می‌شد. این روش شامل برش با استفاده تیغ جراحی٬ اسکالپ است. این نوع جراحی اگرچه هنوز نیز مورد استفاده است، اما مضراتی شامل موارد زیر دارد:

 • بهبودی دیرتر
 • درد بیشتر
 • احتمال بیشتر عفونت
 • باقی ماندن بیشتر جای برش‌ها و زخم‌ها
 • برش ها به تمیزی استفاده از RF نیستند

لابیاپلاستی با لیزر

استفاده از لیزر برای لابیاپلاستی یک روش متداول جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان است. LRL یک عمل جراحی است که از لیزر برای برش، جدا کردن و جذب بخیه به لبه‌های پوستی واژن استفاده می‌کند.
LRL روشی برای خانم‌هایی که مایل به کاهش ظاهر لابیای مینورا هستند است. بیمارانی که این روش را درخواست می‌کنند ممکن است نگران زیبایی، لکه، ضخامت، ناهمواری یا سایر نازیبایی‌های جسمی واژن باشند.

 

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

روش RF برای جراحی لابیاپلاستی

Radiofrequency یا Radio Wave Surgery که به اختصار RF خوانده می‌شود، روشی است که از موج رادیویی با فرکانس بالای ۴ مگاهرتز استفاده می‌کند که در بین جراحان زیبایی در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده است.
دستگاههای RF گرمای کمتری نسبت به دستگاه‌های برقی یا لیزر ایجاد می‌کنند که منجر به آسیب کمتر می‌شوند.
مزایای استفاده از تجهیزات RF عبارتند از:

 • بهبود سریع‌تر
 • ورم کم‌تر
 • کبودی کم‌تری دارد
 • درد کم‌تر بعد از عمل

استفاده از روش RF دومین روش معمول جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان است.

labiaplasty scalpel RF m - فرق جراحی لابیاپلاستی با RF و لیزر چیست؟
مزایای جراحی لابیاپلاستی با RF

مزیت RF در جراحی لابیاپلاستی

 • برش‌های دقیق‌تر بر روی بافت ظریف پوست
 • کاهش خطر ایجاد بافت اسکار
 • خون‌ریزی حداقل و بهبودی سریع‌تر
 • زخم کم‌تر
  به علاوه، فناوری فرکانس رادیویی پیش‌گامانه در پلتفرم RF به انعقاد بافت جراحی‌شده برای بهبود سفت‌تر آن کمک می‌کند.

لابیاپلاستی با پلاسما جت

پلاسما جت از انرژی پلاسما برای برش استفاده می‌کند. پلاسما به ماده‌ی چهارم شهرت دارد. سه مورد اول جامد، مایع و گاز هستند. به بیان ساده‌تر، پلاسما جت، از اختلاف ولتاژ بین دستگاه و پوست شخص استفاده می‌کند. اختلاف ولتاژ باعث ایجاد قوس الکتریکی یا تخلیه‌ی پلاسما می‌شود. ترشح منجر به تصعید مایعات موجود در قسمت‌های سطحی پوست، بدون انتقال گرمای ناخواسته به بافت مجاور می‌شود.

پلاسما جت می‌تواند لایه های سطحی را به بخار تبدیل کند بدون اینکه صدمات حرارتی به بافت‌های مجاور وارد کند. این روش لایه‌های عمیق‌تر را حفظ کرده و هرگونه آسیب دائمی پوستی احتمالی را کاهش دهد. زمانی که لابیاهای مینور فردی به مقدار خیلی کمی عدم تقارن داشته باشد٬ به کمک پلاسماجت٬ لابیای بلندتر را با این روش کمی کوتاه میکنند.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل بسیاری از خطرات کلی جراحی از جمله خون‌ریزی، هماتوم و عفونت است. شایع‌ترین عارضه آن برداشتن بیش از حد است. در حالی که برخی از خانم ها خواستار کاهش زیاد لبه‌ها هستند، این می‌تواند منجر به خشکی مزمن، زخم‌شدن در نزدیکی دهانه واژن و درد در هنگام مقاربت شود.

سایر خطرات ذکر‌شده شامل رابطه جنسی دردناک در موارد نادر و احتمال بیشتر پارگی واژن در صورت زایمان طبیعی در آینده است. خطرات لابیاپلاستی بسیار نادر است. زیرا پوست موجود در این ناحیه انعطاف‌پذیر است و سریع بهبود می‌یابد. هم‌چنین آنتی بیوتیک‌ها در سطح پیش‌گیری، برای کاهش خطرات عمل جراحی تجویز می‌شوند.

به طور کلی در بین روش‌های موجود جراحی با تیغ به صورت سنتی با توجه به شرایط ذکر شده روش پرخطر‌تری محسوب می‌شود. برخلاف سایر روش‌ها مثل پلاسما جت و RF، جراحات در این روش سنتی بیشتر و درمان و بهبودی دیرتر است. به طور کلی در اکثر کلینیک‌های مدرن استفاده از روش سنتی جراحی در حال منسوخ شدن است.

چگونه برای عمل لابیاپلاستی آماده شویم؟

اولین قدم برای لابیاپلاستی٬ انتخاب جراحی است که احساس می‌کنید بهترین گزینه برای مشاوره است. در مشاوره شما قادر خواهید بود با جراح خود بحث کنید که دلیل شما برای استفاده از این روش چیست.

همچنین به تفصیل در مورد آنچه ممکن است یا ممکن نیست نتیجه این جراحی باشد بحث کنید. جراح شما را معاینه می‌کند تا به نظر واقع‌بینانه در مورد شما برسد. این امر به اندازه و ساختار مشکل شما بستگی دارد. خواسته های شخصی خود را برای نتیجه بهتر به جراح منتقل کنید.

اگر شاغل هستید، برای این عمل حداقل سه روز مرخصی لازم دارید. ترجیحا در زمانی اقدام کنید که سر شما خلوت‌تر و فشار کاری و مشغله‌ی کمتری دارید. بسته به منطقه درمان، ترمیم جراحات می‌تواند از ۲ روز تا ۱۰ روز به طول انجامد. وقتی در مورد برنامه درمانی شما صحبت می‌کنیم، به شما کمک می‌کنیم تا زمان لازم خود را به دور از کار برآورد کنید. بعد از پایان کار حتما شکل جدید واژن خود را دوست خواهید داشت!

منبع:

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labiaplasty/
https://www.ascdenver.com/vaginal-rejuvenation/labiaplasty-laser-vaginal-rejuvenation/
https://www.memorialplasticsurgery.com/sex-after-labiaplasty/
https://espritcosmetic.com/when-to-continue-sexual-intercourse-after-labiaplasty/
https://yarishmd.com/how-long-after-labiaplasty-can-i-have-sexual-intercourse/
https://www.cadoganclinic.com/labiaplasty/

vaginoplasty CTA - فرق جراحی لابیاپلاستی با RF و لیزر چیست؟

Related posts

نظر یا سوال خود را مطرح کنید