فهرست

هشدار! اگر عمل لابیاپلاستی بخوبی انجام نشود٬ چه؟

این که خانمی در اطراف دهانه واژن خود چین های پوستی قابل توجهی داشته باشد، نرمال و طبیعی است و در اکثر موارد نباید باعث بروز مشکل برای فرد شود. در مجموع بعضی از خانم ها احساس می کنند که نیاز به تغییر شکل در ظاهر ناحیه تناسلی دارند و می توانند از گزینه عمل لابیاپلاستی استفاده کنند. در هر حال این امر بسیار طبیعی است که شکل لابیا مینور ها در افراد متفاوت، دارای تفاوت هایی باشد. عمل لابیا چیست؟ عمل لابیا یا لابیاپلاستی جزء عمل های زیبایی ناحیه...

ریسک عمل لابیاپلاستی | دکتر اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران

این که خانمی در اطراف دهانه واژن خود چین های پوستی قابل توجهی داشته باشد، نرمال و طبیعی است و در اکثر موارد نباید باعث بروز مشکل برای فرد شود.
در مجموع بعضی از خانم ها احساس می کنند که نیاز به تغییر شکل در ظاهر ناحیه تناسلی دارند و می توانند از گزینه عمل لابیاپلاستی استفاده کنند. در هر حال این امر بسیار طبیعی است که شکل لابیا مینور ها در افراد متفاوت، دارای تفاوت هایی باشد.

عمل لابیا چیست؟

عمل لابیا یا لابیاپلاستی جزء عمل های زیبایی ناحیه تناسلی خانم ها است. این عمل نوعی جراحی پلاستیک است که باعث اصلاح کاهش سایز لابیا مینور است که می تواند همراه با تغییر و اصلاح در لابیا ماژور نیز باشد.
عوارض جانبی عمل لابیاپلاستی چیست؟

هر نوع عمل جراحی، خطرهای مخصوص به خود را دارد٬ عمل لابیاپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

۱- برخی عوارض جانبی مربوط به بیهوشی عمومی هستند؛ مثل: حالت تهوع، خواب آلودگی و احساس سرگیجه، که می تواند تا 24 ساعت بعد از عمل وجود داشته باشد.

در این مدت زمان و با وجود این علائم شما اجازه رانندگی نخواهید داشت و توصیه می شود که هیچ تصمیم مهمی در رابطه با کسب و کارتان نگیرید و از فضاهای اجتماعی دوری کنید.

۲- عوارض شایع دیگر در زمان جراحی است که شما مدت زمان طولانی روی تخت دراز کشیده باشد و بی حرکت باشید، و این بی حرکتی با احتمال کمی می تواند باعث تشکیل لخته در سیاهرگ پای شما شود (Deep vein thrombosis یا DVT).

این احتمال می تواند برای هر جراحی دیگری که بیشتر از یک ساعت زمان ببرد، وجود داشته باشد. البته احتمال آن بسیار کم است، مگر اینکه شما از ابتدا دچار اختلالات خونی و تشکیل لخته بوده باشید. به منظور جلوگیری از بروز لخته، به بیماران جوراب هایی داده می شود که قبل از خوابیدن آن ها را بپوشند (شبیه جوراب های واریس).

به محض اینکه از عمل به هوش بیایید و کاملا هوشیار شوید، و بتوانید پاهای خود را به صورت نرمال به حرکت در بیاورید، خطر ایجاد شدن لخته خون در پاهای شما تقریبا به صفر می رسد. به هر حال توصیه ما این است که شما پوشیدن این جوراب های فشاری را به مدت حداقل 1 تا 2 روز بعد از جراحی، ادامه دهید، همچنین پوشیدن این جوراب ها از ورم کردن پا و زانوی شما بعد از این نوع جراحی ها، جلوگیری می کند.

توصیه میکنیم بعد از عمل لابیاپلاستی٬ مراقبت های پس از لابیاپلاستی را به دقت اجرا کنید تا کمتر دچار عوارض عمومی بعد از عمل شوید.

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

ریسک عمل لابیاپلاستی چیست؟

عمل لابیاپلاستی به قصد زیبایی و بهبود سایز لابیاها انجام میشود٬ حال اگر به هر دلیلی عمل لابیاپلاستی با موفقیت انجام نشود٬ تنها به این مقصود نخواهیم رسید بلکه ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد شود.

عمل لابیاپلاستی مانند هر عمل دیگری ممکن است موفقیت آمیز نباشد. عواملی که باعث شکست عمل میشود در عمده موارد به ناکارامدی و بی مهارتی پزشک جراح مربوط میشود.
آنچه که برای بیماران مهم است که قبل از عمل لابیاپلاستی انجام دهند٬‌ تحقیق و بررسی پزشک جراح است تا نتیجه عمل٬ باعث دلسردی و سرخوردگی بیمار نشود.

risk labiaplasty mm - هشدار! اگر عمل لابیاپلاستی بخوبی انجام نشود٬ چه؟
آیا لابیاپلاستی خطر دارد؟

از جمله ریسک هایی که عمل لابیاپلاستی دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کوتاه شدن بیش از حد لابیاهای مینور

لابیاهای مینور مسوول محافظت از واژه هستند و از ورود عفونت و باکتری به داخل واژن جلوگیری میکند. گاه پزشک با بی مهارتی٬ ‌لابیاهای مینور را بیش از اندازه کوتاه میکند و آناتومی ظاهر واژن را تغییر میدهد.

عدم تقارن (Asymmetry) لابیاها

هیچ دو قسمتی از بدن ما به صورت 100 درصد قرینه نیست؛ و همین طور بعد از عمل لابیاپلاستی، با وجود اینکه قرینه سازی نیز یکی از اهداف لابیاپلاستی است، در بعضی از قسمت ها ممکن است تفاوت های اندکی بین دو سمت باقی بماند. این اتفاق کاملا طبیعی و قابل انتظار است.

تورم و کبودی لابیاها

تورم و کبودی در واقع جزو عوارض به شمار نمی روند؛ بلکه جزو اتفاقات موقت بعد از هر عمل جراحی به حساب می آیند. تورمی که ایجاد می شود به ادم edema معروف است و تقریبا حدود 3 روز بعد عمل به اوج خود می رسد و 3 هفته نیز طول می کشد تا از بین برود.
کبودی که ایجاد می شود می تواند مختصر یا متوسط و ندرتا شدید باشد، که این بستگی به بدن شما و توانایی آن در توقف خونریزی و یا تمایل طبیعی بدن شما به ایجاد کبودی، دارد.

بعضی از افراد ممکن است به طور طبیعی نسبت به بقیه بیشتر مستعد تشکیل کبودی باشند. اکثر بیماران کبودی متوسطی حداکثر تا دو روز پس از عمل تجربه می کنند، که طی حدود یک هفته از بین می رود.

توصیه ما این است که با مشورت پزشک، همه داروهای ضد التهاب مانند آسپرین، ایبوپروفن و… را به مدت 2 هفته قبل از هر نوع جراحی پلاستیک (که شامل لابیا پلاستی نیز می شود) قطع کنید و شروع دوباره آن را تا 2 هفته پس از عمل به تعویض بی اندازید. پزشک شما حتما لیستی از داروهایی که می توانند ریسک کبودی و خونریزی بعد از عمل را افزایش دهند، به شما ارائه خواهد داد.

بی حسی موقت لابیاها

بی حسی در منطقه ای که عمل روی آن انجام شده است، بعد از هر گونه جراحی پلاستیک، قابل انتظار است. اعصاب حسی که مسئولیت حس آن منطقه را به عهده دارند، به اصطلاح برای یک مدت که می تواند چند روز تا چند هفته باشد، به خواب بروند و بعد این مدت بیدار شوند.

پس از مدتی که از بی حسی کامل آن منطقه بگذرد، یک احساس سوزن سوزن شدن، مانند وقتی که پای شما به خواب می رود، به وجود می آید که پس از آن حس آن ناحیه به حالت اولیه بر می گردد. این برگشتن حس در بعضی مواقع می تواند تدریجی باشد. برگشتن کامل حس به این معنی است که هم حس آن منطقه و هم احساس جنسی و هم توانایی ارگاسم، به حالت طبیعی برگردد.

منبع:
https://www.drkarenhorton.com/dr-hortons-blog/risks-associated-with-labiaplasty/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقاله های مرتبط
مراقبت های دوران بارداری
مراقبت های دوران بارداری با همراهی پزشک معالج

آنچه در این مقاله میخوانید وقتی باردار هستیم چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟داروهای مجاز در دوران بارداریآزمایشات و سونوگرافی های معمول در دوران بارداریمشکلات و علائم غیر طبیعی در دوران بارداری چیست؟سوالات رایج مهمی که در دوران بارداری پرسیده میشود؟ورزش کردن در دوران بارداری چگونه است؟رابطه جنسی در دوران بارداریعوارض شایع بارداریممنوعیات دوران بارداری […]

علت درد تخمدان در بارداری چیست؟ | دکتر سعیده اسدی
15 علت درد تخمدان در بارداری را بشناسید

آنچه در این مقاله میخوانید آیا درد تخمدان در حین بارداری طبیعی است؟علل درد تخمدانی در بارداریچه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟ بارداری با درد و ناراحتی های مختلف و بهم ریختگی موفقت سیستم بدن همراه است. در حالی که برخی از آن ها عادی هستند، بسیاری دیگر غیر طبیعی بوده و باید فورا به […]

pregnant-woman-with-lower-back-pain
دلایل کمر درد در بارداری و روشهای کاهش درد

آنچه در این مقاله میخوانید علت کمر درد در بارداریانواع و علائم کمردرد در بارداریکمردرد نشانه بارداری زودرس است؟10 روش کاهش کمر درد در دوران بارداریورزش‌های مناسب کمر درد در بارداریدر صورت کمر درد در بارداری چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟ بارداری اگرچه به خودی خود دوران سخت و طاقت فرسایی است، برای برخی […]

برای مشاوره پزشکی زنان، خدمات زیبایی زنان و مشاوره های بارداری با ما تماس بگیرید

021-76700518

کپی رایت © 2022 تمامی حقوق محفوظ است