عفونت قارچی

عفونت قارچی

معروف است شایع‌ترین عفونت واژن محسوب می‌شود (Candidiasis) این عفونت که به «کاندیدیازیس.

درحالت طبیعی قارچ (مخمر) به‌تعداد کمی در محیط واژن وجود دارد. امّا هنگامی‌که تعادل باکتری‌ها و قارچ‌های داخل واژن به‌هم می‌خورد، قارچ‌ها بیش‌ازحد رشد کرده و باعث بروز علائمی می‌شوند.

استفاده از برخی آنتی‌بیوتیک‌ها شانس ابتلا به این عفونت را زیاد می‌کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها بعضی‌از باکتری‌های واژن را که در مهار رشد مخمرها نقش دارند از بین می‌برند. لذا زمینه‌ برای رشد قارچ‌ها فراهم می‌شود. اگر خانمی باردار و یا مبتلا به دیابت باشد، احتمال ابتلا وی به عفونت قارچی بیشتر است. رشد بیش‌ازحد قارچ می‌تواند مربوط به ضعیف‌بودن سیستم ایمنی بدن نیز باشد.

شایع‌ترین علامت عفونت قارچی، خارش و سوزش ناحیه‌ی اطراف واژن است ترشح واژن معمولاً سفید، تکه‌تکه و اصطلاحا پنیری و بی‌بو است. بعضی زنان مبتلا به عفونت قارچی متوجه افزایش یا تغییر ترشحات خود می‌شوند با این حال عده ای ممکن است متوجه تغییر در ترشحات خود نشوند. .

عفونت‌های قارچی واژن را می‌توان با مصرف قرص و یا کرم‌های واژینال درمان کرد.

تماس جهت نوبت دهی٬ مشاوره جراحی زیبایی واژن و اطلاع از هزینه ها
مطب دکتر سعیده اسدی٬ متخصص زنان در شرق تهران
——————————————-
۰۹۰۳۱۷۰۷۴۵۷ – ۰۲۱۷۶۷۰۰۵۱۸

آیا می‌توان از داروهای بدون نیاز به نسخه برای درمان عفونت قارچی استفاده نمود؟
بله، امّا بسیاری از زنانی که تصور می‌کنند دچار عفونت قارچی شده‌اند در واقع مشکل دیگری دارند. دراین موارد، استفاده از داروهای ضدقارچی تأثیری در بهبودی نداشته و ممکن‌است باعث تأخیر در تشخیص بیماری و درمان مشکل واقعی نیز گردد. لذا، حتی اگر قبلاً هم عفونت قارچی گرفته‌اید، قبل‌از استفاده سرخود از داروها به دکتر مراجعه کنید. چنانچه اولین‌بار است که دچار علائم واژینال گشته‌اید، بازهم باید به دکتر مراجعه کنید.

درصورتی‌که با مصرف این داروها خوب نشدید، حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

CTA5 pregnancy - عفونت قارچی

Related posts

نظر ( 2 )

  • مهسا موسوی

    سایتتون خیلی خوبه👌👌🌹🌹💙💙 حدود دوساعت هست در حال مطالعه 💗💗هستم ٬ ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میذارید

نظر یا سوال خود را مطرح کنید